Websik.com Darmowe Szablony Stron Internetowych

Strona Główna
Darmowe szablony
Regulamin
Jak skorzystać z szablonu
Jak dopasować szablon
Kontakt

Inne:
Stopnie wojskowe w Polskim Wojsku
Zniesienie współwłasności
Zagadki logiczne i łamigłówki
Kalendarz imienin
BigData i programowanie

Korzystanie z szablonów i tworzenie stron internetowych krok po kroku

Po ściągnięciu szablonu z: Darmowe Szablony każdy powinien wprowadzić w nim pewne zmiany, opiszę teraz tworzenie stron internetowych krok po kroku, przyda się to osobą początkującym w tym temacie. Najpierw powinieneś dodać własną treść, całą treść wpisywać będziesz do pliku index.html, aby go otworzyć kliknij prawym przyciskiem myszki na niego, następnie Otwórz za pomocą i wybieramy Notatnik(mimo, iż nie jest on najlepszym rozwiązaniem na początek będzie wystarczający), to tu będziesz wprowadzał treść i większość zmian. Skoro już wiesz, jak modyfikować ten plik uzupełnij go o własną treść i wprowadź niezbędne zmiany, jak to zrobić opisane masz w Podstawowe zmiany i gdzie wpisywać treść. Dodatkowo w tym przydadzą Ci się podstawowe znaczniki, które opisane są w: Edycja czcionki i podstawowe znaczniki, plik style.css także modyfikujesz w Notatniku.

Skoro stworzyłeś stronę główną(zawsze domyślnie nazywa się index.html, index.htm lub index.php, ale index.php na razie cię nie interesuje) pewnie chciałbyś wiedzieć jak stworzyć podstronę(podstrona to każda kolejna strona nie będąca stroną główną). Powinieneś skopiować stronę index.html, wkleić i zmienić nazwę na taką, która przedstawia to co będzie na danej podstronie, jeżeli ma więcej niż jedno słowo oddzielaj wyrazy myślnikiem lub podkreślnikiem, następnie zmodyfikuj treść na podstronie zgodnie z tymi radami: Podstawowe zmiany i gdzie wpisywać treść, a potem na stronie głównej daj linka do podstrony, a na podstronie do strony głównej, jak to zrobić masz tu: Edycja czcionki i podstawowe znaczniki. Podstrony tworzy się zgodnie z powyższą instrukcją. Sprawdź czy na wszystkich podstronach jest link do wszystkich podstron i do strony głównej oraz sprawdź czy link działa.

Jeżeli stworzyłeś swoją stronę, i sprawdziłeś czy działa całe linkowanie powinieneś wrzucić teraz stronę na serwer. Na początek polecam jakiś darmowy, np. cba.pl lub bardzo tani, np. 3,99zł - Webd. Wybrałeś domenę(domena to inaczej adres internetowy, np. Websik.com), założyłeś konto i zastanawiasz się jak wrzucić pliki na serwer, aby móc już wejść na swoją stronę? Do tego potrzebujesz jakiegoś programu, żeby móc przetransportować pliki, polecam Total Commander(wpisując w Google można ściągnąć). Po ściągnięciu programu uruchom go i kliknij Sieć, a potem FTP Połączenie... i Nowe połączenie, w polu sesja wpisz swoją dowolną nazwę, w polu nazwa hosta podaj adres do konta FTP, następnie w polu użytkownik wpisz użytkownika konta FTP (jeżeli wybrałeś cba.pl to po zalogowaniu kliknij Konta FTP) oraz hasło tego użytkownika, w przypadku cba.pl, hasło jest takie samo jak do konta. Natomiast na przykład w Webd.pl nazwa hosta to ftp.nazwadomeny.pl, a użytkownik i hasło są takie same jak do konta. Następnie kliknij OK, wybierz nazwę jaką wpisałeś w polu sesja, kliknij połącz, po chwili powinieneś połączyć się ze swoim kontem wtedy po tej stronie programu, gdzie masz pliki na komputerze znajdź swoją stronę, którą stworzyłeś i przenieś wszystkie jej pliki, wszystkie podstrony, plik images i style.css. Następnie rozłącz program, wejdź na adres swojej strony i ciesz się swoją stroną.
Idź do: Strona Główna | Darmowe Szablony | Regulamin | Kontakt | Polityka Prywatności | Mapa Strony
Copyright © 2010-2013 Websik.com
Wszelkie prawa zastrzeżone.